News
2018. ZELTA GADU Ventspils noslēdz ar uzvaru pār VEF
29. December 2018.

Sestdien, 29.decembrī, Latvijas čempioni un vicečempioni bija sagatavojuši īstu saldo ēdienu visiem basketbola draugiem. Spraigā cīņā Ventspils Olimpiskam centram jumtu “nocēla” daudzie līdzjutēji, kuri bija ieradušies uz aizraujošo spēli, un ventspilnieki viņiem nelika vilties, uzvarot VEF Rīga ar rezultātu 61:59.

Ventspils komanda pēdējā laikā bija nomocījusies ar komandas sastāvā esošām veselības problēmām un līdz pašam spēles sākumam īsti nebija skaidrs, kurš varēs doties laukumā šovakar. Neskatoties uz ne visai labo veselību, tomēr laukumā izgāja komandas kapteinis Māris Gulbis un Džonatans Arledžs. Malā palika tikai Rihards Lomažs, kuram vēl vajadzīgs nedaudz laika, lai atgūtos pēc traumas. Uz ilgāku laiku malā paliks Roberts Freimanis un Jānis Antrops, kuriem abiem šobrīd ir nopietnas traumas un būs nepieciešama ilga atveseļošanās.

Sākumsastāvs: Bērziņš, Džonsons, Jakovišcs, Zaķis, Arledžs.

1.ceturtdaļa. Spēle sākas ar asumiem jau pašā pirmajā sekundē, kur bumbas iemetienā Zeks nospēlē nekorekti, trāpot Zaķim pa plecu. Ronalds sāpēs satver plecu, bet Zeks saņem piezīmi. Džonsons labi atdod piespēli Zaķim un 2 punkti Ventspils kontā. VEF komandai neizdodas tikt pie punktiem trīs uzbrukumus pēc kārtas, tomēr arī mājinieki savas iespējas izmanto kūtri. Bērziņš stājas uz soda metienu līnijas un ir precīzs vienā no metieniem (3:0). Spēlē atgriezies Arledžs un ir produktīvs cīņā par atlēkušām bumbām, savukārt Džonsons izprovocējis pret sevi jau divas piezīmes. VEF komandai rezultātu atklāj Ate ar precīzu pustālo metienu, kad nospēlētas gandrīz 4 minūtes. Džonsons ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet ar to pašu atbild arī VEF leģionārs Džeksens (6:5). Tas pats Džeksens ātrā uzbrukumā izvirza arī VEF komandu vadībā. Bīns tikko devies laukumā un ir precīzs sava stila metienā – pustālais metiens pēc pagrieziena. Bērziņš aizsardzībā labi pacīnās par atlēkušo bumbu, bet Dramē labi atdod piespēli Gulbim un 2 punkti. Džonsons labi atrod Dramē, kurš triec bumbu grozā no augšas. Bet tādu pašu meistarību otrā zāles galā nodemonstrē arī Mejeris, kuram brīva pieeja grozam (12:11). Ventspils komanda pavirši nospēlē aizsardzībā, kas ļauj pārtvert viesu komandai bumbu un viegli 2 punkti (12:15). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Arledžs gūst 2 punktus ar piezīmi un pievieno vēl soda metienu, izlīdzinot rezultātu (15:15). Mejeris nopelna piezīmi, kas ļauj Jakovičam stāties uz soda metienu līnijas, un viņš ir precīzs vienā no tiem. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 16:17.

2.ceturtdaļa. Ventspils komandai iesākas ceturtdaļa ar virkni neprecīziem metieniem, kamēr VEF ir nekļūdīgi, izvirzoties vadībā jau ar 6 punktu pārsvaru (16:22). Ar to nav mierā Štelmahers un sasauc savējos uz sapulci. Jakovičs trāpa tālmetienu, bet jau nākamajā uzbrukumā viņš pievieno 3 punktus no soda metienu līnijas un izlīdzina rezultātu (22:22). Ilgāku laiku ventspilnieki netiek pie precīziem metieniem, kamēr VEFs ticis pie 4 punktiem. Beidzot Bīna un Zaķa saspēle dod rezultātu. Bet ātri VEF komandai 2 punktus gūst atkal Ate, un tie paši 4 punkti mīnusā paliek ventspilniekiem. Zaķis trāpa tikai vienu soda metienu. Džonsons izlīdzina rezultātu ar tālu tālmetienu (28:28). Lieliski turpina spēlēt Džonsons, kurš turpina uzbrukt precīzi no tālmetienu līnijas. Tomēr ar to pašu atbild arī Džeksens. Tālmetienu konkurss turpinās, šoreiz Jakoviča izpildījumā. Arledžs, cīņā par atlēkušo bumbu, nopelna piezīmi, un Mejeris ir precīzs no soda metienu līnijas. Bet tiesības izpildīt soda metienus nopelna arī Jakovičs, un viņš ir precīzs (36:37). Pēdējais vārds puslaikā pieder VEF komandai, pirms tam izmantojot minūtes pārtraukumu. Un viesi izmanto situāciju, labi izspēlējot kombināciju un veiksmīgi noslēdz to ar Mejera bumbas triecienu grozā no augšas. Puslaiks noslēdzas ar nelielu VEF pārsvaru 36:39. Ventspils komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 12 punktiem ir Džonsons, bet VEF komandai ar 10 punktiem Džeksens.

3.ceturtdaļa. Abas komandas pirmos uzbrukumus noslēdz ar neprecīziem metieniem, turklāt vēl Zaķis nopelna piezīmi uzbrukumā. Rezultāts nemainās vairāk kā 3 minūtes, tikmēr ventspilnieki nopelnījuši jau 4 komandas piezīmes. Džonsons nopelna arī 5. komandas piezīmi pret Mejeru, kas pāraug garā diskusijā. No soda metienu līnijas vefietis ir precīzs (36:41). Ventspili turpina vajāt neveiksmes uzbrukumā. Diemžēl vēl nav tikuši ne pie viena precīza metiena, kamēr VEF turpina krāt punktus. Beidzot precīzs ir Džonsons. Bet apturēt nevar Mejeri, kas gūst punktus pēc punkta. VEF iekrājuši jau 9 punktu pārsvaru. Ventspils komandai netiek galā ar viesu garo galu, kuri šajā ceturtdaļā saimnieko zem groza un gūst punktus. Savukārt VEF labi strādā aizsardzībā, neļaujot ventspilniekiem novest līdz galam kombinācijas un gūt punktus. Ar to nav mierā Štelmahers, kurš pieprasa minūtes pārtraukumu un sabar savu komandu. Dramē izdodas apspēlēt Zeku un gūt 2 punktus, pēc tam arī pievienojot soda metienu (41:47). Džonsons kā reaktīvā lidmašīna pāriet no viena laukuma gala līdz otram un apstulbina visu VEF aizsardzību, iemetot brīvus 2 punktus no groza apakšas. Tomēr 2 punktus pievieno Zeks ar efektīgu danku (43:49). Bērziņš trāpa tālmetienu un samazina rezultātu tikai līdz -3 punktiem (46:49). Džonsons atrod zem groza Dramē, kurš ir precīzs. Vadību ventspilniekiem atgriež Džonsons, kurš viens pats izkārto sev brīvu metienu 50:49.

4.ceturtdaļa. Bērziņš sāk ar tālmetienu pēc Džonsona piespēles. Tik pat skaisti sanāk nospēlēt arī Jakovičam un Dramē, kur pēdējais ir precīzs no groza apakšas (55:49). Abas komandas nepiekāpīgi cīnās aizsardzībā, neļaujot brīvi pretiniekiem tikt pie precīziem metieniem. Turklāt abas komandas arī apbrīnojamu precizitāti met garām no dažādām pozīcijām. Nesportisku piezīmi nopelna Māris Gulbis, tiesa, daudziem klātesošiem tā arī netika skaidrs par ko. Mejeris trāpa 2 soda metienus, bet pirms tam ieskaita arī viņa metienu no groza apakšas. Ilga nesaprašanās un situācijas skaidrošana, bet rezultāts bīstami tuvojas ventspilnieku iespētam līdz šim. Dramē beidzot izkustina arī Ventspils rezultātu (57:54). Džonsons un Bērziņš saspēlējās izcili un 2 punkti. Ventspils komanda aizsardzībā cīnās kā lauvas, tomēr paši nevar trāpīt metienus. Savukārt VEF komanda jau 2 uzbrukumus pēc kārtas punktus gūst uzbrukuma pēdējā sekundē (59:58). VEF panāk izlīdzinājumu ar vienu precīzu soda metienu. Jāspēlē vēl 9 sekundes. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu (59:59). Endrjus nopelna nesportisko piezīmi. Džonsons iemet abus soda metienus, un tā ir uzvara. Piezīmi vēl atlikušajās sekundēs nopelna arī Ate, bet paliek pārāk maz laika, lai VEFam būtu jebkādas cerības atspēlēties. Spēles gala rezultāts 61:59.

Rezultatīvākais vīrs un ilgākais spēles laiks (36:08) ir Āronam Džonsonam, kuram 17 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles. 12 punkti Ingum Jakovičam, bet 11 punkti un 6 atlēkušās bumbas Ūsmanam Dramē. Savukārt VEF rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem un 8 atlēkušām bumbām Mareks Mejeris.

Ar šo uzvaru Ventspils komanda nostiprinās turnīra līderpozīcijās un gadu noslēdz kā 1. komanda turnīra tabulā. Nākamo spēli Ventspils komanda aizvadīs jau pēc Jaunā gada svinībām, kad izbraukumā tiksies ar Latvijas Universitātes komandu 5.janvārī plkst. 17:00.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 61:59 (16:17; 20:22; 14:10; 11:10).

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas dome, LDZ Cargo, VATS, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, VK Tranzīts.