lven
News
20. reizi – finālā: zeltu “VEF RĪGA” nedāvināsim!
08. May 2021.
Dalīties:

Sorry, this entry is only available in Latvian.

Lai kādas šosezon grūtības piedzīvotas un pārvarētas, tomēr esam sasnieguši Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālu. Turklāt tā mums būs jau 20. finālsērija kluba vēsturē – neapšaubāms rekords, kuru vēl ilgi nevienam neizdosies pārspēt! Pretiniekos – “VEF RĪGA”, mūsu savstarpējais duelis jau devīto reizi. Šodien finālsērijas pirmo maču aizvadīsim Rīgā, Daugavas Sporta namā, mača sākums plkst. 17 un to tiešraidē varēsiet redzēt “BEST4SPORT” kanālā.

Aprīlis aizritēja salīdzinoši mierīgā gaisotnē, taču nopietnā darbā – treniņi, taktikas un atsevišķu komponenšu pieslīpēšanā. Vienīgi pietrūka spēļu prakses, jo pēc Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas izslēgšanas turnīra (diemžēl, zaudējām jau 1/4 finālā Raplas “AVIS UTILITAS”…) bija trīs nedēļu pauze. Tas zināmā mērā arī atstāja iespaidu uz sniegumu pusfināla sērijas sākumā pret BK “OGRE”. Pirmais mačs savā laukumā sākās ļoti grūti, tikai pēdējā ceturtdaļā izdevās iespēlēties. Zaudējums ar 83:93. Nākamajos mačos, kaut arī tad epizodiski neklājās viegli, izdevās demonstrēt arvien labāku sniegumu un, kas ir pats galvenais, parādīt sportisko niknumu un cīņassparu. Tas vainagojās trīs uzvarās pēc kārtas, it īpaši pēdējos divos mačos, kad pretinieku rindās bija atkal tās neapšaubāmie līderi – 84:79, 74:73 un 75:72. Būtiski jāuzsver, ka mūsu spēlētāji parādīja īpašu aukstasinību un neatlaidību tieši izšķirošajos brīžos – spēles galotnēs. Kaut vai atceramies sērijas pēdējo maču, kad divas sekundes pirms finālsvilpes Artūrs Ausējs sarežģītā metienā trāpīja trejaci. Paši redzējāt, kādas emocijas pārņēma ne tikai viņu, bet jūsmoja visa komanda (un, protams – jūs, kuri sekojāt spēlei tiešraidē)!

Ņemot vērā grūto un dažādiem pārbaudījumiem bagāto sezonu, no vienas puses varētu teikt – minimālais uzdevums ir izpildīts. Un, tomēr. Esam uz viļņa un ar labu sportisko apetīti, jo pašapziņa ir stiprināta – mēs varam uzvarēt sīkstus pretiniekus! Ar “VEF RĪGA” būs noteikti daudz grūtāk, kas pusfinālu ar BK “LIEPĀJA” pabeidza viegli un ātri – trīs ļoti pārliecinošas uzvaras. Tomēr jāatzīmē, ka “vefiņam” tagad (neņemot mačus ar Liepāju vērā) bijusi teju mēnesi ilga pauze pēc pēdējām saspringtajām spēlēm – tas bija Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrā. Turklāt rīdziniekiem mājas spēles nāksies aizvadīt būtībā svešā laukumā – tā kā Olimpiskais sporta centrs ir atvēlēts pasaules hokeja čempionātam, mači notiks Daugavas sporta namā.

Ar “VEF RĪGA” mūsu bilance šajā sezonā nav daiļa – zaudēts visās piecās spēlēs (93:96, 84:97, 87:99, 75:82, 59:103). Jāatceras, ka regulārā sezona ir viens, bet finālsērija – tas ir pavisam kas cits, un viss sākas no nulle pret nulle. Un mēs ļoti labi zinām, cik šādos brīžos mūsu basketbolisti prot parādīt to, ko maksimāli spēj kā komanda. Kādā komentārā bija teikts, ka, citējot, “veiksme tika nopelnīta”. Nevar nepiekrist, vai ne? Panākumu atslēga noteikti bija tā, ka nebija tikai viens vai divi līderi, caur kuriem lielākoties virzīta spēle. Atceroties pusfināla sēriju, varējām labi redzēt, ka katrreiz līdera nastu uzņēmās kāds cits spēlētājs, bet – ar visas komandas kopīgu atbalstu un cīņasgribu. Skaidrs ir viens, un lai to saprot ikviens – BK “VENTSPILS” saviem pretiniekiem zelta medaļas negrasās uzdāvināt!

Finālsērijas spēļu kalendārs (līdz 4 uzvarām)

8. V | VEF Rīga – BK Ventspils | 17.00 | DSN
11. V | BK Ventspils – VEF Rīga | 19.00 | Ventspils OC
14. V | VEF Rīga – BK Ventspils | 19.00 | DSN
17. V | BK Ventspils – VEF Rīga | 19.00 | Ventspils OC
19. V | VEF Rīga – BK Ventspils | 19.00 | DSN

* ja būs nepieciešams, spēles notiks arī 21. un 23. maijā attiecīgi Ventspilī un Rīgā.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.

Artūrs Andžs

All news
Next games

en Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT
Lietojot bkventspils.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku
Piekrītu